Настройте меню в панели администратора

«Освіта для Криму» – проект, який оперативно реагує на виклики часу

Проект «Українська освіта для Криму» є першим досвідом налагодити освітній контакт з тимчасово окупованою територією. Його розпочато з ініціативи активістів громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У межах проекту створеносайт «Освіта для Криму». Засновниками сайту стали кримські переселенці – викладачі Таврійського національного університету ім. Вернадського Геннадій Михайличенко і Віктор Мержвинський. Унаслідок трагічних подій в колективі та країні викладацький склад вимушено був змінений. Естафету перейняли колишні викладачі Кримського гуманітарного університету професор Світлана Кочерга і доцент Олександра Вісич. Натхненником ідеї та керівником в реалізації освітнього проекту став відомий громадський діяч, голова громадської організації  «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім» Андрій Щекун

Сайт створений для  надання кримській молоді, яка своє майбутнє пов’язує з Україною,  всебічної допомоги при вивченні української мови та літератури. Викладання цих гуманітарних дисциплін в анексованому Криму практично призупинено, однак чимало кримчан прагнуть ліквідувати цю прогалину самотужки, зокрема задля проходження ЗНО, що є необхідним для вступу у вищі навчальні заклади України. Сайт «Освіта для Криму» може стати в пригоді всім тим, хто поставив собі за мету продовжити навчання в українських вишах і потребує наставника, консультанта, порадника.

На інформаційно-навчальному сайті представлено ряд підручників, посібників,словників. Розміщені матеріали насамперед спрямовані на потреби майбутніх абітурієнтів, учнів 9 і 11 класів. Однак тут можуть знайти для себе базовий курс і чимало цінного матеріалу й молодші школярі та їхні батьки, що намагаються самостійно вивчити курс української мови і літератури загальноосвітньої школи. Користування сайтом є повністю безкоштовним, як і будь-які інші консультації з викладачами, що здійснюються через електронну пошту або скайп.

«Освіта для Криму» – це динамічний, живий проект, готовий оперативно реагувати на потреби своєї аудиторії. Окрім основних курсів, на сайті ви знайдете  пізнавальніпубліцистичні фільми, матеріали з кримознавства і аудіокниги.

З 1-ого жовтня  «Освіта для Криму» розпочинає підготовчі курси для абітурієнтів (на основі базової і повної загальної середньої освіти), які передбачають виконання системи завдань під керівництвом досвідчених педагогів. Щодня надходять нові заяви, і це засвідчує затребуваність проекту.  Водночас запит переконує, що Міністерство освіти і науки України має найближчим часом вжити заходів щодо вдосконалення дистанційної системи освіти, вкрай необхідної для мешканців тимчасово окупованого Криму.  Завдяки активній позиції громадськості нещодавно було внесено зміни до Положення про дистанційне навчання, де враховані всі пропозиції щодо можливості навчання дітей на окупованих територіях. Більш того, представниками Міністерства освіти і науки вносяться пропозиції до бюджету України на 2016 рік, де закладені будуть кошти на технічну розробку щодо інформаційного забезпечення дистанційного навчання. І загалом вже в найближчий термін очікується повноцінне навчання дітей дистанційно, що фактично буде корисним результатом в сфері освіти для всієї України. Так завдяки кримським активістам відбуваються освітні реформи та інформаційна модернізація освітніх ресурсів, необхідних для шкільного навчання. Разом з іншими громадськими організаціями керівники проекту «Освіта для Криму» шукають шляхи оптимізації навчального процесу в складних реаліях сьогодення, домагається забезпечення конституційного права на освіту своїх громадян з боку МОН України і прагнуть бути корисними безпосередньо кожному, хто здатен йти до мети всупереч обставинам, що склались.

Нас тимчасово розділяють кордони, але ми збережемо спільний культурний простір, оскільки Крим – це невід`ємна частина України.

Олександра Вісич

09.09.2015

0 - комментарии к теме "«Освіта для Криму» – проект, який оперативно реагує на виклики часу"