Настройте меню в панели администратора

Літературний Крим

Професор Національного університету «Острозька академія» створила навчальний посібник, який повністю поділяє тезу «Крим – це Україна!».

Про це повідомляє інформаційна агенція «Голос Криму».

Світлана Кочерга до окупації півострова багато років працювала директором музею Лесі Українки в Ялті, завідувала кафедрою української філології Кримського гуманітарного університету. Її книга, що має назву «Під знаком Криму», містить матеріали курсу, зосередженого на вивчені літературного кримознавства як геокультурного та геопоетичного явища.

Як зауважує автор, звертаючись до читачів, у підручнику зібрані цікаві та маловідомі факти, почерпнуті з архівів і музейних фондів Криму, про письменників ХІХ і першої третини ХХ сторіч, життя й творчість яких тісно пов’язані з Південним берегом Криму.

У матеріалах курсу висвітлено кримські сторінки С. Руданського, Я. Щоголева, О. Кониського, І. Карпенка-Карого, Лесі Українки, О. Олеся, М. Коцюбинського, П. Тичини, М. Рильського, З. Тулуб та інших.

cover_KochergaОсновну увагу приділено візії «богоданного краю» (Леся Українка) в національному письменстві.

«Промовистим естетико-виховним матеріалом можуть слугувати для всіх українців життєписи письменників, доля яких пов’язана з Кримом – територією анексованою, але невід’ємною від України, як із юридичного, так і з історичного поглядів, та врешті-решт – із Божого промислу. Не варто забувати, що ще зовсім недавно частиною України був унікальний куточок землі – Південний берег Криму, що став Меккою, значення якої виходить далеко за межі національного життя», – йдеться у «Слові до читача».

Підручник був підготовлений до друку за сприяння онлайн-проекту «Освіта для Криму». Для викладачів, студентів та широкого загалу.

28.03.2016

0 - комментарии к теме "Літературний Крим"