Настройте меню в панели администратора

Абітурієнти-2021 з ТОТ вступають до ВНЗ за допомогою квоти-2

Третього липня 2020 року набув чинності Законопроект про можливості вступу в українські виші без складання ЗНО для абітурієнтів з Криму, Луганської та Донецької областей. Тепер майбутні студенти з ТОТ здобуватимуть освіту в Україні за допомогою спеціально квоти-2, яку встановило Міністерство освіти. А власне спрощений порядок вступу запущений ще у 2016 році. Наразі працює 109 освітніх центрів, діяльність яких фінансують українські букмекери. Повний їх список можна подивитися на сайті https://bookmakerbets.com.ua/, де також представлені огляди БК. Центри базуються на основі вищих та професійних учбових закладів. Центри освіти допомагають дітям з ОРДЛО, які отримали повну загальну середню українську освіту.

Як працюють центри

В спеццентрах підлітки оформляють декларацію освіти та можуть скласти в школах державну підсумкову атестацію з української мови та історії України. В коледжі або ж університеті складається ще один профільний вступний іспит. Вступники можуть брати участь в конкурсі на місця держзамовлення в межах установлених квот. Квота-2 передбачає 20% місць від загального обсягу державного замовлення в кожному виші в рамках окремої спеціалізації.

Спеціальні центри освіти всесторонньо сприяють майбутнім студентам: допомагають із безоплатним гуртожитком, отриманням ID-карти, зміною довідки щодо складання іспитів з мови та історії на свідоцтво про загальну середню освіту в українській школі. До того ж абітурієнтам дозволено вступати до будь-якого університету без обмежень.

За п’ять років спеціальна квота для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій зросла з 1600 до 2600 місць державного замовлення. Кількість осіб, прийнятих за допомогою спрощеної системи, збільшилась з 1008 до 2026 студентів.

 

17.05.2021